• полицаец

ВМРО-ДПМНЕ ќе го отстрани обезбедувачот кој што нападна полицаец од тимот на Мицкоски

Лична нетрпеливост била причината за тепачката помеѓу полицајците синоќа пред угостителскиот објект и тој ќе биде отстранет од обезбедувањето на престеадтелот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, соопшти партијата по информацијата дека Ивица. Б. од обезбедувањето на Мицкоки нападнал полицаец. -Споменатото лице е ангажирано како дел од обезбедувањето, но истото не е шеф на обезбедување на претседателот …

ВМРО-ДПМНЕ ќе го отстрани обезбедувачот кој што нападна полицаец од тимот на Мицкоски Read More »