• новак ѓоковиќ

Алкараз: Не верувам дека можеме да го повториме успехот на Рафа, Новак и Рожер

Шпанската тениска сензација Карлос Алкараз смета дека рекордите на Рожер Федерер, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал уште долго време ќе бидат недостижни за тенисерите. Големата тениска тројка во изминатите две децении поставија неверојатни рекорди кои според Алкараз е невозможно да се достигнат. Од 2008 година па досега Надал, Федерер и Ѓоковиќ освоија 48 гренд слем …

Алкараз: Не верувам дека можеме да го повториме успехот на Рафа, Новак и Рожер Read More »