• кокаин

Кривична пријава за дилер од Охрид, кај него бил пронајден кокаин

СВР Охрид поднесе кривична пријава против триесет и тригодишниот А.К. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори”. Како што информираат од МВР, при контрола, охридската полиција го затекнала пријавениот во близина на неговиот дом во Охрид и при …

Кривична пријава за дилер од Охрид, кај него бил пронајден кокаин Read More »