• денвер

ВИДЕО | Денвер се врати на победите, Јокиќ блиску до трипл-дабл

По пауза од четири натпревари тимот на Денвер конечно се радуваше на победа и тоа на гости кај Детроит со резултат 100:119. И на оваа средба најдобар во редовите на Нагетси беше Никола Јокиќ кој го предводеше својот тим до победата. Детроит се држеше во првите три четвртини, меѓутоа во завршницата целосно попушти и не …

ВИДЕО | Денвер се врати на победите, Јокиќ блиску до трипл-дабл Read More »