Сведок: Пино ја искористувал Ангела за секс

Пино Секондо беше убиен на 11 декември 2018 година. Ангела Ѓорѓиевска е обвинета дека во убиството му била соучесник на првообвинетиот Фуркан Али кој е во бегство.

Братучетката на Пино Секондо денеска сведочеше во Кривичниот суд. Таа раскажа за тоа како и кога ја запознала девојката која е второосомничена за неговото убиство, објави А1.он.

– Ангела му беше девојка за задоволување на сексуалните потреби – сведочеше братучетката на Пино, Марија Трпковска.

Тој тоа самиот и го имал кажано, а Марија не ја прифаќала Ангела бидејќи според неа таа не и прилегала на нивната фамилија, односно не се дотерувала и не била средена.

Пино Секондо беше убиен на 11 декември 2018 година. Ангела Ѓорѓиевска е обвинета дека во убиството му била соучесник на првообвинетиот Фуркан Али кој е во бегство и по него е распишана меѓународна потерница.

Прочитајте и...  Јанкулоска спроведена во „Идризово (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Девојка нападната од 32-годишен маж во Велес

Слободен печат

Бислимоски: Доколку компаниите се подготвени да работат со загуба, ние за 24 часа ќе ја промениме одлуката за цената на струјата

Слободен печат

Како во филм: Жена се породила во такси пред велешката болница

Слободен печат

Директна поддршка за над 283 000 граѓани со четвртиот пакет мерки, најави Шахпаска

Слободен печат

Девојка од Велес пријавила дека два пати била силувана

Слободен печат

Османи: Ќе ги интензивираме контактите со Бугарија за да се изнајде решение за несогласувањата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пејачката Малинкова тврди: Ќе барам оштета, никогаш не сум донирала пари за политичка партија

Обид за грабеж во домот на докторот Вело Марковски

Лука Андреев

Илон Маск пак распали по Бил Гејтс: Сите умираат, никој од моите нема да се вакцинира!

Марина Дамческа

Повеќе нема изговори за кучињата да се шетаат во паркови за деца

Адвокатот на Јанкиески не е задоволен од пресудата, ќе поднесат жалба

Слободен печат

Жерновски за пресудата за „Шамари во Центар“: Ќе се борам Груевски да отслужи казна во македонските затвори!

Лука Андреев