Св. Трифун во скопско Ајватовци: Празникот на лозарите се одбележува со домашно вино (ГАЛЕРИЈА) - Слободен печат

Св. Трифун во скопско Ајватовци: Празникот на лозарите се одбележува со домашно вино (ГАЛЕРИЈА)

Во скопско Ајватовци денеска се одбележува Св. Трифун – заштитник на лозарите, преку вински саем кој во дворот на црквата „Свети Трифун“ по седми пат се одржува.

Еден од производителите на домашно вино, Трајче Трајковски рече дека интерес за домашното вино има и дека тоа е одличен производ кој вреди да се проба.

Погледнете како изгледаше саемот за големиот празник:

Прочитајте и...  Срамниот гест на госпоѓата министерка

Прочитај повеќе

Запленети 100 килограми кокаин во Данска, уапсени 27 лица

Слободен печат

ДИК го усвои Роковникот за спроведување на предвремените парламентарни избори

Слободен печат

Спасовски: Со Република Србија заеднички сме посветени на унапредување на регионалната соработка

Слободен печат

Брисел ги поздрави одлуките на македонскиот Парламент, сега на ред е ЕУ

Слободен печат

Димовски: На СДСМ му требаше овој закон за амнестија за сè што сторија минативе години

Слободен печат

Пленковиќ: Повторно е ставено на дневен ред проширувањето на ЕУ

Слободен печат

Остави Коментар

единаесет + 2 =

Прочитај повеќе

Мишел: Ќе ја потврдиме европската перспектива на регионот

Слободен печат

Дирк Јан Коп: Гледаме простор Северна Македонија да ги започне преговорите за членство, тоа не е случај со Албанија

Слободен печат

Рот: Донесен Законот за ЈО, сега е ред на ЕУ да испорача

Слободен печат

Митрески: Законот за Советoт на ЈО не спаѓа во група закони што се носат со двојно мнозинство

Слободен печат

Димитров: Денес е голем ден во мојот град, успеавме да го усвоиме и последниот закон кој беше услов

Слободен печат

Борел: Законот за ЈО е важен чекор за реформските процеси во Северна Македонија

Слободен печат