Tag : ајватовци

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Св. Трифун во скопско Ајватовци: Празникот на лозарите се одбележува со домашно вино (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Во скопско Ајватовци денеска се одбележува Св. Трифун – заштитник на лозарите, преку вински саем кој во дворот на црквата „Свети Трифун“ по седми пат...
Хроника

Скопјанец загинал во близина на Ајватовци

Слободен печат
На 12.07.2019 околу 14,35 часот на локалниот пат Илинден-с.Ајватовци било пријавено дека патничко моторно возило „Форд фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од В. Д....