10.8 C
Скопје

„Старата дама“ ја краде најголемата желба на Барса!?

Јувентус и Барселона си разменуваа играчи во претходните години, се договораа за трансфери и позајмици, а сега имаат и иста „мета“. Мемфис Депај веќе со месеци се поврзува со трансфер во каталонскиот клуб во зимскиот преоден рок. Напаѓачот на Лион е еден од играчите кој Роналд Куман би сакал да го види во својот тим.

Британскиот „Сан“ пишува дека Французинот може да ја промени средината оваа зима, а според некои проценки, за само пет милиони евра!

Договорот на Депај истекува по завршувањето на оваа, а Лион ќе се обиде да заработи барем нешто пред Мемфис да стане слободен агент.

Во приказната влезе и Јувентус, што би можело само да се зголеми цената на фудбалерот. Тренерот на „Старата дама“ Андреа Пирло јавно објави дека му треба четврти напаѓач заедно со Кристијано Роналдо, Алваро Мората и Пол Дибала.

А не е ни тајна дека италијанскиот шампион со месеци ја следат и ситуацијата со Аркадиуш Милик од Наполи. Јуве се подготвува и за „планот Б“ во случај трансферот со „наполитанците“ да се искомплицира или Дибала да го напушти клубот.

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар