13 C
Скопје

Tag : Андреа Пирло

Спорт Фудбал

Алегри и дефинитивно се враќа на клупата на Јувентус, Роналдо си заминува од Торино

Слободен печат
Масимилијано Алегри од следната сезона повторно ќе го предводи Јувентус. Бројни извори од Италија тврдат дека челниците на Јувентус го избраа Алегри да биде наследник...
Спорт Фудбал

Ултиматум за Пирло: Победи над Торино и Наполи или следува отказ

Слободен печат
Фудбалерите на Јувентус, но и тренерот Андреа Пирло се наоѓаат пред клучен период во сезоната. Јувентус заостанува 10 бода зад лидерот Интер на 11 кола...
Спорт Фудбал

Легендата на Јуве без дилеми, Недвед откри што ќе биде со Роналдо и Пирло!

Слободен печат
Фудбалскиот клуб Јувентус можеби ја игра најлошата сезона во последните 10 години.. „Старата дама“ беше изненадувачки елиминирана во Лигата на шампионите уште во осминафиналето (од...
Спорт Фудбал

„Марка“: Доколку го повикаат, Роналдо би се вратил во Реал!

Слободен печат
Главна тема во шпанските медиуми последните денови е потенцијалното враќање на Кристијано Роналдо во Реал Мадрид по три години поминати во италијански Јувентус. Во својот...
Спорт Фудбал

Касано: Кристијано Роналдо е „голем проблем“ за Пирло!

Слободен печат
Поранешниот репрезентативец на Италија смета дека петкратниот освојувач на „Златната топка“ претставува пречка за „бјанконерите“ откако се приклучи на клубот. Кристијано Роналдо не е играчот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Во договорот не пишува дека Роналдо не може да биде заменет!

Слободен печат
Стратегот на Јувентус, Андреа Пирло објасни дека Кристијано Роналдо порано го заврши натпреварот против Интер со цел да се одмори. Јувентус вчера го совлада Интер...
Спорт Фудбал

„Старата дама“ ја краде најголемата желба на Барса!?

Слободен печат
Јувентус и Барселона си разменуваа играчи во претходните години, се договораа за трансфери и позајмици, а сега имаат и иста „мета“. Мемфис Депај веќе со...
Спорт Фудбал

Пирло против Ференцварош сруши традиција долга 123 години

Слободен печат
Јувентус благодарение на голот на Алваро Мората во 92. минута го совлада Ференцварош со 2:1 и си обезбеди пласман во нокаут фазата. Но, италијанските медиуми...
Спорт Фудбал

Лордот повторно изненадува: Влегувам во тоалет, а таму 12 играчи пушат и пијат кафе…

Слободен печат
Данскиот фудбалер помина буквално се, беше „вундеркинд“ со само 16 години, играше во Арсенал заедно со легендите како Анри, се вљуби во ноќнио живот па...
Спорт Фудбал

Во Јувентус им е преку глава од себичлукот на Роналдо

Слободен печат
Јувентус на вчерашното дерби против Лацио во Серија А ја имаше победата во џеб, но прими гол во последните секунди од натпреварот иако дилемите околу...