19 C
Скопје

Tag : роналд куман

Спорт Фудбал

Запален алармот во Барселона, Чави го напушта Ал Сад

Слободен печат
Легендарниот капитен на Барселона и член на златната шпанска генерација, Чави Ернандез, се поизвесно е дека ќе ја заврши својата катарска одисеја каде го предводи...
Спорт Фудбал

Гневниот Куман го прекина интервјуто: Зошто во Шпанија нема ВАР?

Слободен печат
Реал Мадрид славеше во најголемото светско фудбалско дерби Ел Класико против Барселона со 2.1. „Кралевите“ по првото полувреме имаа водство од 2:0 со головите на...
Спорт Фудбал

Куман и следната сезона ќе седи на клупата на Барселона

Слободен печат
Роналд Куман и во наредната сезона ќе биде тренер на Барселона, е одлучено по неговата денешна средба со претседателот Жоан Лапорта. Куман го прескокна вечерниот...
Спорт Фудбал

Како Куман ја смени играта на Барселона која гази се пред себе во Ла Лига

Слободен печат
Барселона вчера го декласира Реал Сосиедад со 1:6 и тоа на гости со што ја продолжи трката за шампионската титула со мадридските Атлетико и Реал....
Спорт Фудбал

Агуеро постигна договор со Барса, се чека само потпис!?

Слободен печат
Денеска повторно се шпекулира дека Серхио Агуеро е блиску до трансфер во редовите на Барселона. Мадридскиот „АС“ ексклузивно открива дека Аргентинецот постигнал договор на лично...
Спорт Фудбал

Револуцијата на Лапорта започнува од тренерот, на местото на Куман доаѓа младиот Германец

Слободен печат
Барселона испадна во Лигата на шампионите од ПСЖ, а според одиграниот натпревар во Париз, впечаттоците се дека каталонците одиграа добар натпревар и може да жалат...
Спорт Фудбал

Куман: Барса ќе си има проблеми доколку јас немам иднина!

Слободен печат
Тренерот на Барселона, Роналд Куман нема намера да си замине по крајот на сезоната, иако некои од претседателските кандидати веќе назначија свои кандидати за нов...
Спорт Фудбал

Желбата на Лапорта: Артета за нов тренер на Барселона!?

Слободен печат
Денеска ударна вест е апсењето на поранешниот претседател на каталонскиот клуб, Жозеп Марија Бартомеу, а воедно сите ги очекуваат со нетрпение новите претседателски избори. Се...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Што се случува со Куман, повторно среде прес конференција му тече крв од носот

Слободен печат
Шпанските медиуми се загрижени за здравствената состојба на тренерот на Барселона, Роналд Куман, на кого не му е прв пат да му се случува среде...
Спорт Фудбал

Куман: Мора да живееме со проблемите, ќе биде интересно со ПСЖ!

Слободен печат
Тренерот на Барселона, Роналд Куман оцени дека двата натпревари од осминафиналето против ПСЖ во Лигата на шампионите ќе бидат интересни и убави за гледање. И...