Србин со секира ограбил златар и со велосипед и побегнал на полицијата

Српски државјанин (55) бил уапсен во градот Лензбург, Швајцарија, под сомнение дека со помош на секира ограбил локален златар, а потоа избегал, со велосипед, пренесуваат локалните медиуми.

Полицијата го уапсила по пријавата на еден локален жител кој го видел на дело.

Кражбата се случила на 12 март, околу 3:20 часот, кога осомничениот го скршил излогот на една златарница.

Видео на денот