СПРЕЧЕН ПОЖАР И ЕКСПЛОЗИЈА ВО СКОПЈЕ! Вработен во Макпетрол е херој на денот (ФОТО, ВИДЕО)

Денеска во центарот на главниот град Скопје била избегната експлозија откако,  На бензинската пумпа Макпетрол во близина на Соборниот храм избувнал пожар, по што се вклучиле алармите и сите од околината побегнале, пишува Лидер.

Сепак за среќа, херојот на денот е еден од вработените на бензинската пумпа на Макпетрол, кој додека сите побегнале самиот извлекол апарат и го изгаснал огнот, со што спречил експлозија.

– Додека сите избегаа еден од вработените на бензинската пумпа на “Макпетрол” самиот извлече против пожарни апарати и го гаснеше огнот кој избувна на бензинската. За малку, самиот спречи катастрофа. Кога дојдоа пожарникарите, нивниот командир го побара храбриот пумпач и му честита – сведочи за Лидер граѓанин кој бил на лице место.

Прочитајте и...  Твитер го сокри твитот на Трамп: Kога ќе почнат грабежите, ќе почне и пукањето

Видеото погледнете го тука.

Прочитај повеќе

Шпанската влада ќе им дава по 462 евра месечно на најсиромашните граѓани

Слободен печат

Спасовски: Земјоделството е еден од носечките столбови за развој на вкупната економија

Слободен печат

Уапсен полицаецот кој го гмечеше и под чии нозе почина Афроамериканецот Џорџ Флојд (ВИДЕО)

МИА Агенција

Мицкоски: Мерките против корона кризата се укинаа по препорака на Комисијата за заразни болести водена од политичарот Караџовски

Слободен печат

Балканци се вратија од крузер и направија скандал во авионот: Пиеле, пушеле и ги нападнале стјуардесите (ВИДЕО)

Слободен печат

Кичево презема мерки да го изолира првиот случај со ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Граѓани на Минеаполис одржаа и мирен протест со танцување и пеење (ВИДЕО)

Слободен печат

Лукашенко: Короната е половина болест – половина политика

Слободен печат

Иницијатива на 30 држави: Вакцината против Ковид-19 како „јавно добро”

Слободен печат

Мајмуни во Индија на лаборант му украле примероци од крв на болни од коронавирус

Слободен печат

Петровска за Чулев: Не се обидувај со прашината за каблите на АНБ да го сокриеш лошото менаџирање, резултатот се гледа

Слободен печат

Масовна тепачка за автобуски линии во Украина, неколку завршија во болница, некои во полиција (ВИДЕО)

Слободен печат