бензинска Archives - Слободен печат

Tag : бензинска

Хроника

Тројца крадци ограбиле бензинска во Куманово

Кумановската полиција уапси тројца арамии од Крива Паланка, кој завчера од бензинска пумпа во Куманово украле 50 различни производи од објектот. Полицијата тврди дека завчера...
Хроника

ДЕТАЛИ За пожарот на бензинската во Скопје

Вчера околу 14 часот во Скопје на улицата „Климент Охридски“, на бензинска пумпа настанал пожар во патничко моторно возило „форд фокус“ со скопски регистарски ознаки,...
Вести Македонија

СПРЕЧЕН ПОЖАР И ЕКСПЛОЗИЈА ВО СКОПЈЕ! Вработен во Макпетрол е херој на денот (ФОТО, ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во центарот на главниот град Скопје била избегната експлозија откако,  На бензинската пумпа Макпетрол во близина на Соборниот храм избувнал пожар, по што се...