Спасовски во посета на Градско, Демир Капија и Кавадарци – Слободен печат
ВестиМакедонија

Спасовски во посета на Градско, Демир Капија и Кавадарци

Министерот во посета на неколку општини од Повардарскиот регион

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе ги посети општините Градско, Демир Капија и Кавадарци.

За време на посетата, Спасовски ќе оствари средби со градоначалниците и со раководствата на полициските станици во Градско, Демир Капија и Кавадарци. Покрај ова, во Кавадарци присуствува на врачување донација на две возила за потребите на станицата за локална самоуправа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close