Tag : градско

Хроника

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Двајца малолетници се здобиле со телесни повреди откако доживеале сообраќајна несреќа, односно се судриле во своите велосипеди. Вчера во 13 часот било пријавено дека на...
Хроника

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

МИА Агенција
Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино,...
Хроника

Мотоциклист e повреден во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

Сообраќајна несреќа е пријавена вчера во 11.35 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп, во близина на село Дебриште. Во несреќата учествувале мотоцикл „кавасаки“, со прилепски регистарски...
Хроника

Овчар од Косово се обидел да силува момче во Градско

Горан Наумовски
Косовец најмен како овчар во село во околината на Градско, вчера се обидел да силува момче кое успеало да избега од напаѓачот. Овчарот е приведен....
Вести Македонија

Центарот на Кичево денеска без струја

Од 8 до 15 часот денеска без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од централното градско подрачје на Кичево, или поточно улицата „Рудничка”. Како...
Хроника

По сообраќајната незгода, нормализиран сообраќајот на автопатот Неготино-Градско

Слободен печат
Од 17.15 часот е нормализиран е сообраќајот на автопатот Неготино-Градско, информира Авто мото сојузот на Македонија. Сообраќајот беше во прекин од 15 часот поради верижен...
Хроника

Во сообраќајката на автопатот Неготино-Градско повредени три лица, итно пренесени во болница

Слободен печат
Тројца повредени во сообраќајната незгода на автопатот Неготино-Градско со возило на Итната медицинска помош од Неготино се пренесени во Велешката болница. Еден е полесно, а...
Хроника

ИНЦИДЕНТ ВО ГРАДСКО: Три лица физички нападнале сожител

Слободен печат
Во Полициската канцеларија Градско, синоќа околи 21:30 часот  29-годишниот М.Р. од Градско пријавил дека на ул.„Александар Македонски”, бил физички нападнат од С.С.(24), Е.Б.(38) и Е.Ф.(33),...
Вести Хроника

Започната истрага за несреќата на магистралниот пат Градско – Прилеп

МИА Агенција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Кавадарци врши увид на магистралниот пат Градско-Прилеп каде утринава се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно...
Вести Хроника

„Комуналци“ откопаа граната во Стоби

Горан Наумовски
Вчера напладне било пријавено дека во Градско на локалитетот Стоби од страна на работници кои го чистеле патот била пронајдена граната од Втората Светска војна....