Сообраќајка кај Мавровка, повредени четири лица

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полициска лента / Фото: МИА

Четири лица се повредени во сообраќајна незгода која попладнево се случи на раскрницата кај трговскиот центар „Мавровка”.

Во сообраќајната незгода учествувале пет возила, сите со скопски таблички, потврдија од МВР.

Повредените се пренесени во ГОБ „Климент Охридски“, но засега не се знае тежината на повредите.

Извор: МИА

Видео на денот