Сообраќаен колапс: Попладнево граѓаните останаа „заглавени“ на скопските булевари

Сообраќаен хаос во Скопје
Фото: Твитер, @mkrobot

Сообраќајот во Скопје попладнево речиси три часа беше блокиран со колони возила кои стоеја во место речиси еден час.

Семафорите на дел од крстосниците беа исклучени, а сообраќајот го регулираше сообраќајна полиција.

Центарот за управување со кризи на Скопје соопшти дека на повеќето сообраќајници низ градот попладнево е забележан поголем метеж на возила.

На раскрсницата кај трговскиот центар „Мавровка” попладнево се случи и сообраќајна незгода во која четири лица се повредени. Во сообраќајната незгода учествувале пет возила, сите со скопски таблички, потврдија од МВР. Повредените се пренесени во ГОБ „Климент Охридски”, но засега не се знае тежината на повредите.

Видео на денот