Со автомобил удрил во две девојки и избегал

Скопјанецот А.П. (48) вчера попладне со автомобил „БМВ“ удрил во пешаците А.З. (22) и С.Т. (21), двете од Скопје. Несреќата, по која возачот го напуштил местото, се случила на булеварот „Кочо Рацин“. Од полицијата информираат дека возачот подоцна сам се пријавил во полициска станица.

Во незгодата, С.Т. се здобила со тешки телесни повреди, а А.З. се здобила со полесни повреди и биле пренесени во градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Прочитајте и...  Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Прочитај повеќе

Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Слободен печат

Приведен триесетгодишник од Неготино за криумчарење мигранти

Слободен печат

Полицијата се уште трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат

Трагедија во Претор: Дете се удавило, откако се превртела педалинка

Слободен печат

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Слободен печат

Малолетник загина во сообраќајка на регионален пат Куманово-Свети Николe

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Десет мигранти пронајдени во напуштено возило кај селските гробишта во с. Ваксинце

Слободен печат

Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици

Слободен печат

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин,Албанија

Слободен печат

Струмичанец обљубил малолетничка

Слободен печат

Почина 34-годишна жена од Батинци

Слободен печат

Пронајдени 112 стебла канабис сатива во делчевско

Слободен печат