Скопјанец најден починат во својот дом

Полиција/ фото МВР

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во својот домот на подрачјето на Ѓорче Петров бил пронајден починат Н.К.(58) од Скопје.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Видео на денот