Скокнал од камион, па завршил во болница

Во полициската станица во Крива Паланка вчера околу 14.40 часот било пријавено дека во Итната помош со повреди бил донесен Г.Л. (43) од Куманово.

Според пријавеното, на патот во изградба помеѓу селата Т’лминци и Градец, кај место викано „Крстата падина’’, Г.Л. изгубил контрола над товарното моторно возило „МАН“ и скокнал од возилото. Притоа здобил тешки повреди, информираат од МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица од Крива Паланка.

Прочитајте и...  Поведена постапка за убиство на женско лице кое беше пронајдено во атар на Горно Оризари

Прочитај повеќе

Се запали комбе во близина на магистралниот пат Кичево – Осломеј

Слободен печат

Повреден моторџија на автопатот Тетово – Скопје

Еден загинат и 16 повредени во сообраќајки на патот Штип-Радовиш

Слободен печат

Тешко повреден велосипедист од Битола

Во несреќата на патот Штип-Радовиш учествувале три возила

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа близу штипското село Лакавица: Тринаесет лица се повредени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Возач на автомобил удри во петгодишно дете

Паднал од мопед и се повредил

Тројца повредени откако „југо“ удри во бетонска ограда

Приведени и казнети „диви тркачи“ од скопските улици

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат

Во Ерџелија приведени неколку лица осомничени за изборен поткуп

Слободен печат