Tag : крива паланка

Вести

Уште еден заразен со Ковид-19 во Крива Паланка

Слободен печат
Со денешниот нов потврден случај на Ковид-19 во Општина Крива Паланка, бројот на активни случаи се искачи на 12. Бројот на вкупно регистрирани лица заразени...
Хроника

До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Слободен печат
Домот на 80-годишната М.С. од Кривопаланечкото село Дурачка Река денеска изгоре до темел откако претпладнето во него избувнал пожар. Пожарот го гаснеле петмина пожарникари од...
Вести Избори 2020

Заев: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет и со признат јазик

Слободен печат
Нашиот народ денес е исправен, горд со кренато чело. Успеавме да докажеме дека политиките на пријателство и мостови на соработка беа поздравени од целиот демократски...
Вести Избори 2020 Слајдер

Филипче: Ќе почнеме со изградба на Клинички центар, првиот блок ќе биде готов за четири години

Слободен печат
Ги избегнавме лошите сценарија. Сведоци сме како беше во Италија, колони на коли од брза помош не можеа да ги остават пациентите во болница, затоа...
Хроника

Повредена е девојка во сообраќајка на патот Крива Паланка-Деве Баир

Дваесет и тригодишна девојка од Крива Паланка се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 16 часот на патот Крива...
Вести

На крводарителска акција во Крива Паланка собрани 60 единици крв

Слободен печат
На денешната крводарителска акција во Крива Паланка собрани се 60 единици крв. Акцијата ја организираа Црвениот крст на Република Северна Македонија и Општинска организација Крива Паланка, во соработка...
Вести Македонија

Семејството од Луке чиј дом изгоре до темел доби помош од Општина Крива Паланка и Црвен Крст

МИА Агенција
Општина Крива Паланка, Општинската организација на Црвен крст и повеќе хумани граѓани и правни лица му доделија првична помош на семејството од село Луке кое...
Вести Македонија

Мониторинг на општините Велес, Крива Паланка, Неготино: Справување со кризата, транспарентност и вклученост на граѓаните

Слободен печат
Локалните власти на Велес, Крива Паланка и Неготино, во првиот месец од вонредната состојба, презедоа низа мерки и активности за справување со пандемијата од КОВИД-19....
Хроника

Втора жртва од вчерашната сообраќајка на патот Куманово-Крива Паланка

Горан Наумовски
Уште едно лице им подлегна на повредите здобиени во сообраќајната несреќа што се случи вчера на патот Куманово-Крива Паланка кај село Страцин, информираа денеска од...
Хроника

Едно лице загина, двајца се повредени во сообраќајка на патот Куманово-Крива Паланка

Горан Наумовски
Едно лице почина, а две се повредени во сообраќајна несреќа што се случила денеска на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка во близина на Страцин, потврди СВР...