Сите зборуваат за црниот фустан на кралицата Летиција: Во него секоја жена изгледа како милион долари! (ФОТО) - Слободен печат

Сите зборуваат за црниот фустан на кралицата Летиција: Во него секоја жена изгледа како милион долари! (ФОТО)

Модните избори на шпанската кралица Летиција секогаш се коментираат. Главно позитивно, а во последното издание сопругата на шпанскиот крал Фелипе успеа да го запре здивот на сите кои се најдоа во истата просторија со неа.

Нејзиниот црн фустан со мрежичка на рамената, реси кои паѓаат до колковите и миди должина зрачеше од гламур и елеганција.

профимедиа

Со ваков ефектен фустан со потписот на „Hugo Boss“, на кој не му се потребни речиси никакви додадоци, таа понесе само мала црна торбичка и салонки со висока штикла со потписот на „Manolo Blahnik“ и со исклучително интересен дезен.

профимедиа

Кралицата носеше и малку накит, односно еден дискретен прстен и дијамантски обетки, кои прилегаат на кралскиот стил.

профимедиа

Нејзината шминка беше нагласена со оглед на тоа дека станува збор за вечерна прилика. Многумина искоментираа дека ова е најдобрата модна комбинација во која ја виделе кралицата Летиција.

Прочитај повеќе

Кралицата Елизабета Втора не ни сонувала за круната: Приказна за нејзиниот чичко Едвард, кој поради љубовта се откажал од престолот

Слободен печат

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Слободен печат

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Слободен печат

Хроничниот стрес и исцрпеноста можат да бидат клучни фактори за развој на оваа болест

Слободен печат

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Слободен печат

Остави Коментар

one × four =

Прочитај повеќе

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Слободен печат

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Слободен печат

Жените лудуваа по него и му ја распарчуваа облеката, а еве како тој изгледа 40 години подоцна! (ФОТО)

Слободен печат

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Слободен печат

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добро е да знаете: Како да се преживее разделбата?

Слободен печат