18.8 C
Скопје

Tag : милион

Вести Регион

Полицијата во Драч запленила 124.000, а не милион фунти, како што јавија медиумите

МИА Агенција
По пребројувањето на вчера запленетото количество пари во пристаништето Драч, полицијата соопшти дека станува збор за 124 илјади фунти. Медумите претходно објавија дека полицијата запленила...
Вести Свет

Италија ја достигна целта од половина милион вакцини на ден

МИА Агенција
Италија ја достигна целта поставена од Владата во Рим во настојувањата да ја интензивира кампањата за вакцинација против Ковид-19, така што може да администрира половина...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Били Ајлиш ја промени бојата на косата: За 6 минути доби милион лајкови

Слободен печат
Зад Били Ајлиш стојат неколку успешни недели: прво нејзиниот документарен филм „Billie Eilish: The World’s a Little Blurry“ беше прикажан на стриминг сервисот „Apple TV+“,...
Хроника

Украдени 1,3 милион денари од банкомат на ТТК банка

МИА Агенција
Тетовската полиција од вчера работи на откривање на сторители на кражба на еден милион и триста илјади денари кои се одземени насилно од банкомат на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Британски таблоид треба да ѝ исплати отштета од половина милион евра на Меган Маркл

Слободен печат
Уредникот на магазинот „Mail on Sunday“, британскиот таблоид мора да исплати повеќе од половина милион евра за трошоците од судската постапка откако го загуби спорот...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Апсолутен моден погодок: Вака облечена, секоја жена изгледа како милион долари!

Слободен печат
Добро стилизираната жена би требало за изгледа вака, велат модните експерти… Монохроматскиот стил е многу популарен, а тој подразбира целиот стајлинг да биде во една...
Вести Свет Слајдер

За последните шест недели во светот од ковид-19 умреле половина милион луѓе

МИА Агенција
Половина милион луѓе умреле од последиците на коронавирусот во светот само во последните шест недели,  покажуваат последните податоци на Универзитетот „Џон Хопкинс” во Вашингтон. Според...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гучи Мејн и подарил милион долари на сопругата бидејќи му родила син

Слободен печат
Раперот Гучи Мејн ја почестил својата сопругата Кејша Кор со милион долари, откако таа му родила момче, пишува „Унилад“. Раперот објави фотографија со новороденчето на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Костимите на Лејди Гага на аукција за повеќе од милион долари

Слободен печат
Двата најнови костими на Лејди Гага, кои поп ѕвездата ги носеше во спотот за песната „911“, премиерно прикажан пред нешто повеќе од два месеци, се...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Во куќата што ја купиле, пронашле богатство вредно половина милион евра – Парите ќе завршат во општинската каса

Слободен печат
Општината Морез во источна Франција неодамна купила куќа за 130.000 евра, а во стаклени тегни во внатрешноста пронашле повеќе од илјада златници и пет златни...