Седум пациенти починаа од ковид во тетовската болница, 102 на кислородна поддршка

Тетовска болница. / Фото: МИА

Изминатата ноќ 7 пациенти починале во тетовската болница како последица на ковид 19, потврди за Слободен печат раководителот на ковид центарот доктор Гзим Нуредини.

Хоспитализирани се 111 лица, од кои што 102 се на кислородна поддршка. Од хоспитализираните само еден е вакциниран со две дози, а со една доза вакцинирани се шестмина.

Видео на денот