Се враќа во мода најомразениот тренд од 2000-та година! (ФОТО)

Модните стручњаци открија дека во периодот кој следи нè очекуваат ексцентрични модни парчиња, како и еден провокативен и заборавен тренд кој доминираше на почетокот од 2000-та година.

Станува збор за необичните панталони кои имаат исечени делови на бутовите и потсетуваат на каубојски модел.

Ова модно парче прва го прослави поп-ѕвездата Кристина Агилера, носејќи го во спотот за песната „Dirrty“, а набрзо стана и нејзин заштитен знак.

Иако беше многу популарен на почетокот од 2000-та година, а потоа исчезна со брзина на светлината, 20 години подоцна овој тренд се враќа на големата врата!

Тоа прво беше најавено во колекциите на многу дизајнери, а на неодамна одржаната Недела на модата во Лондон, имавме можност да видиме кожна верзија од овие панталони, комбинирана со ретро патики и ролка.

Исто така, пејачката Џенифер Лопез го носеше овој модел на каубојски панталони за полувремето на „Super Bowl“, а овој сексапилен крој во прв план ги истакна нејзините атрибути.

View this post on Instagram

taste the rainbow 🌈

A post shared by Nikita 𝖕𝖔𝖕𝖘𝖙𝖆𝖗 Dragun (@nikita_dragun) on

Деми Ловато, Парис Хилтон и Рита Ора исто така го обожаваат овој тренд, но и голем број на инфлуенсерки. Многу инстаграм-ѕвезди ја избираат најпровокативната верзија на овие панталони се со цел да привлечат повеќе внимание.

View this post on Instagram

AUNTIEANA💘

A post shared by @ hennessycarolina on

View this post on Instagram

We are ready for you @yg ❤️🌹🍎🍒

A post shared by MOLLY ESKAM (@mollyeskam) on

 

Прочитајте и...  На Пласидо Доминго му се влошила здравствената состојба: Итно е префрлен во болница!

Прочитај повеќе

Пејачот Боби Павловски е во заблуда… (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пита-пица од готови кори: Брз и штедлив рецепт за вашата вечера!

Слободен печат

Беше на листата на најзгодни актерки на сите времиња, а потоа сама призна дека ја уништиле операциите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да го спасите бракот од коронавирусот?

Слободен печат

Кучето направи штета на сопственичката и со тоа ја заштити од коронавирусот!

Васко Спасоски

Коронавирус против други вируси изразено во бројки (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Слободен печат

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат