Се удави 14-годишно девојче во Битола

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на несреќата, објави Нова Македонија.

Прочитајте и...  Охриѓанец паднал во провалија

Прочитај повеќе

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Казни за 29 граѓани и две фирми од Струмица

Горан Наумовски

Скопјанка се повредила во градски автобус

Малолетници се судриле со велосипеди на патот Велес-Градско

Охриѓанец паднал во провалија

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Возач со автомобил удрил во жена, а потоа ја нападнал

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Слободен печат

Во пожар во Скопје изгоре владино возило

Слободен печат

Почина затвореник кој издржувал казна затвор во КПУ „Идризово“

Слободен печат

Тетовец изрешетан со куршуми од две лица

Слободен печат

Мртов маж пронајден во стан во Козле, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат