-8 C
Скопје

Се случи и тоа: Прв Афроамериканец во познато реално шоу, по 18 години емитување! (ВИДЕО)

Афроамериканецот Мет Џејмс (28) е првиот младоженец со темна боја кој учествувал во емисијата „Bachelor“ (Младоженец“, која се прикажува од 2002 година и трае веќе 24 сезони.

Имено, Мет Џејмс е од Њујорк и ради во фирмата „ЦБРЕ“, која се занимава со недвижности. Тој на почетокот на годината бил на кастинг за младоженци за 25 сезона на емисијата, откако обожавателите напишале петиција да се зголеми разноликоста на натпреварувачите. Дваесетиосумгодишното момче прво требало да се појави во емисијата „Тhe Bachelorette“ (Млада), чие снимање е одложено поради пандемијата на коронавирусот која е низ целиот свет.

Од продуцентксата куќа на ова реално шоу е кажано:

– Мет е на нашиот радар уште од фебруари, кога продуцентите го прашаа да учествува во нашите емисии. Со оглед на тоа дека снимањето не можеше да се продолжи како што беше планирано, имавме бенефит да го запознаеме Мет и сите се согласивме дека тој би бил вистински младоженец.

– Знаеме дека имаме одговорност да ги претставиме сите љубовни приказни во кои живееме и сме во служба на нашата публика – додале тие.

Прочитајте и...  Не се обидувајте да ги измамите: Хороскопски знаци кои веднаш ги „намирисуваат“ лажговците

– Навистина сме привилигирани што Мет е нашиот прв „црн младоженец“ и едвај чекаме да видиме како ќе поминеме со него – заклучиле од оваа медиска куќа.

Во оваа франшица единствена Афроамериканка која се појавила во реалното шоу „Млада“ е Рејчел Линдзи во 2017 година.

Да потсетиме, 85.000 фанови потпишаа петиција да се прикаже Афроамериканец како главен актер во оваа емисија и помеѓу бројните жени да ја најде љубовта на својот живот.

Поврзани вести

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Слободен печат

Не се обидувајте да ги измамите: Хороскопски знаци кои веднаш ги „намирисуваат“ лажговците

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на Селена Гомез ќе ве освои од прва: Оваа песна е химна на љубовта!

Слободен печат

ФОТО: Синот на Бекамови го продава својот оштетен блузон за 150 илјади долари

Слободен печат

Остави Коментар