Tag : младоженец

Забава Магазин Магазин слајдер

Се случи и тоа: Прв Афроамериканец во познато реално шоу, по 18 години емитување! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Афроамериканецот Мет Џејмс (28) е првиот младоженец со темна боја кој учествувал во емисијата „Bachelor“ (Младоженец“, која се прикажува од 2002 година и трае веќе...
Забава Магазин Магазин слајдер

Баксузен младоженец од Индија: Поминал над 800 километри на велосипед за да заврши во карантин пред судбоносното „да“!

Слободен печат
Младоженец во Индија патувал повеќе од 800 километри на велосипед за да стигне на венчавката во родниот град, но е ставен во карантин пред да...
Забава Магазин

Младоженец ТОЛКУ СЕ НАПИЛ на сопствената свадба што сватовите МОРАЛЕ ДА ЈА СНИМАТ ОВАА СЦЕНА: Тештата седнала покрај него и ЦИРКУСОТ ЗАПОЧНАЛ (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден младоженец толку се напил на својата венчавка, што напомош морала да пријде и тештата, а луѓето плачат од смеа поради оваа сцена. Се верува...
Забава Магазин

Младоженецот ја чекал невестата за фотосесија, кога се свртел се расплакал од смеа (ВИДЕО)

Слободен печат
Бил Хант нервозно чекал да ја види во венчаница својата идна жена Сели. Имале договорено професионално фотографирање пред големиот ден, но тогаш се случило нешто...
Магазин Семејство

Младоженец од Косово се запрепасти, наместо невестата погледнете што се појави под велот (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи кружи многу смешно видео. На една свадна во Косово пријателите на младоженецот подготвиле невидено изненадување. На свадбата додека младоженецот се приближуваше кон...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ОТКРИЕНО каде била сопругата, кога младоженецот ПАДНАЛ кон смртта

Слободен печат
Цел Нови Пазар веќе три дена е во шок откако дознале дека нивниот сограѓанин настрадал на медениот месец, а се уште се дебатира дали оваа...
Забава Магазин

НЕВЕСТАТА НЕМА ДА ЗАБОРАВИ: Погледнете како нејзиниот маж дошол по неа (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Сигурно засекогаш ќе се сеќава на својот најубав ден во животот...
Вести Свет

СЕ ВЕНЧАЛЕ, А ПО САМО НЕКОЛКУ МИНУТИ ЗАГИНАЛЕ ПРЕД МАЈКАТА НА МЛАДОЖЕНЕЦОТ: Гледав како детето ми умира! (ВИДЕО)

Слободен печат
Само неколку минути по вечавката, млад брачен пар загинал во сообраќајна несреќа во САД и  сето тоа од другиот автомобил го гледала мајката на младоженецот....
Вести Регион

ОД СВАДБА ВО ГРОБ: Погребан младоженецот кој загина на првата брачна ноќ

Слободен печат
Денеска во Требиње беше погребан Марко Анѓелиќ (32), кој само неколку часа по венчавката загина во тешка сообраќајна несреќа, додека ги разнесувал гостите од свадбата....
Вести Регион

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ВО ТРЕБИЊЕ: Младоженец загина на денот на својата венчавка

Слободен печат
Во тешка сообраќајна несреќа која синоќа се случила во населбата Мокри Дол загина 32-годишниот М.А. од Требиње додека се враќал од сопствената свдаба, пренесува Курир.рс....