„Се прашував зошто сум толку дебел кога другите момци имаа фантастични тела“: Ед Ширан боледувал од булимија

Ед Ширан
Ед Ширан / Фото: EPA-EFE/VICKIE FLORES

Музичарот Ед Ширан во интервју за „Ролинг Стоун“ откри дека боледувал од булимија, пореметување во исхраната. Музичарот изјавил дека бил многу оптоварен со изгледот, дека постојано се споредувал со другите, а на крајот, како што вели, се прејадувал, а потоа повраќал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos)

„Се прашував зошто сум толку дебел кога другите момци имаа фантастични тела. Се прашував зошто немам плочки на стомакот. Да. Затоа што сакам плескавици и пиво. Потоа работев со Џастин Бибер и Шон Мендес. И тие имаа фантастични фигури“, изјави Ширан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos)

Тој опишал дека на тој начин постепено развил нарушување во исхраната, кога работите ескалирале, му била дијагностицирана булимија.

„Кога зборувам за некои работи, се чувствувам непријатно. Знам дека луѓето ќе го препознаат тоа, но мора да бидете искрени. Многу луѓе го прават истото и го кријат“, рече Ширан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos)

Тој додаде дека неговото здравје се подобрило кога тој и неговата сопруга ги добиле синот и ќерката

„Тогаш се посветив на вежбањето, татковството. И работа, секако“, заклучи Ед Ширан.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот