Се огласи сопругата на Коби Брајант: Нејзината порака за Црна Мамба и Џиџи уште еднаш ја расплака планетата (ФОТО)

Ванеса Брајант, сопругата на трагично настрадниот кошаркар Коби, се огласи неколку дена по шокантната трагедија.

Долго Ванеса го чуваше профилот на Инстаграм затворен, бидејќи не може да се опорави од најголемиот удар во животот. Меѓутоа таа собрала сила за да напише порака кога видела дека целиот свет жали за нејзиниот сопруг и ќеркичката Џиџи.

– Моите девојчиња и јас сакаме да им се заблагодариме на милионите луѓе кои покажаа поддршка и љубов во овие страшни моменти. Ви благодарам на молитвите, тие дефинитивно ни беа потребни. Ние сме потполно скршени од смртта на мојот Коби и нашето прекрасно дете.

– Исто така сме скршени и со загубата на останатите луѓе кои загинаа во неделата. Ја делиме нивната интимна тага и болка. Не можат да се најдат зборови со кои може да се опише болката која ја чуствуваме моментално. Ме теши само тоа што Коби и Џиџа знаеја колку многу ги сакавме. Бевме благословени што ги имавме во нашите животи. Би сакала засекогаш да беа со нас. Многу рано беа разделени од нас.

View this post on Instagram

My babes. ❤️🏀 #GigiBryant

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

– Не сум сигурна како ќе се одвиваат нашите животи сега, невозможно е да го замислиме животот без нив. Но, се будиме секое утро и се обидуваме да продолжиме понатаму, да туркаме поради Коби и нашата Џиџи, сега тие ние го осветлуваат патот. Нашата љубов за нив е бескрајна и немерлива. Само сакам да можев да ги прегрнам и да ги бакнам и да ги благословам. Да ги имаме засекогаш. Ви благодарам што делите и радост и тага и поддршка со нас. Молиме само за почит и приватност во овие моменти кога се обидуваме да се навикнеме на новата реалност.

Прочитајте и...  Има шанси 5 јули да преживее како изборен датум

Прочитај повеќе

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат

Џенифер Лопез ќе биде газдарица на бејзбол-тим!

Слободен печат

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат

Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Слободен печат

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина молчи, ама Игор се огласи: На Инстаграм даде до знаење што мисли за проблемите во бракот

Слободен печат

Јапонската шума на самоубиствата: Зеленото море на самотијата на стотина километри од Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Маки во Лабуништa: Не сакаме да се тестираме за Ковид 19, зашто се плашиме дека ќе завршиме на респиратор!

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков