18 C
Скопје

Сакате луксузни дрвени боички? Спремете 900 долари!

Станува збор за „Louis Vuitton“ дрвени боички кои чинат 900 долари…

Ако постои еден бренд кој ги задоволува уметниците и модно освестената страна на личноста во сите нас, тоа мора да биде „Louis Vuitton“…

Со цел своите фанови и љубителите на уметноста уште еднаш да ги воодушеви и импресионира, овој бренд го откри својот уникатен аксесоар кој ветува дека ќе го пробуди сокриениот уметник во секој од нас.

Станува збор за премиум луксузен сет од дрвeни боички! Креиран како „Louis Vuitton“ премиум визија за боици, овој сет содржи 40 дрвени моливчиња во боја, кои се наредени во уникатната roll-up кожна футрола, на која се наоѓа LV монограмот. Направена од најпрефинетата кожа, футролата има и златно метални прстени со знакот на LV и беби розев затворач направен од мека кожа.

Прочитајте и...  Ретките болести предизвик кој може да се победи пред сѐ со љубовта

Заедно со сите завршни детали, друг акцент е ставен и на рачно насликаните кругови на површината на футролата, кои одговараат на нијансите на боите и ви овозможуваат секогаш лесно и правилно да ги наредите. Louis Vuitton футролата со боички на секој уметник ќе му даде прилика да црта, бои или шкртка, но со стил.

Цената на оваа футрола изнесува 900 долари и веќе е достапна за купување.

Поврзани вести

16 начини да внесете 500 калoрии помалку при секој оброк

Слободен печат

ФОТО: Дали знаевте дека легендарната Мишел Фајфер била мис? Еве како изгледала пред 40-на години

Слободен печат

Секое трето дете во Германија има проблем со менталното здравје поради пандемијата

Слободен печат

Најпопуларни индиски зачини: Неодоливи додатоци во јадењата

Слободен печат

Џил Бајден проговори за разводот од првиот сопруг

Слободен печат

Ретките болести предизвик кој може да се победи пред сѐ со љубовта

МИА Агенција

Остави Коментар