Руски интерес за Столе Димитриевски

Димитриевски со шпанскиот клуб има договор до 30 јуни 2022 година, но веднаш медиумите од Пиринеите шпекулираат негово заминување само поради фактот што следната сезона ќе игра во понизок ранг.

Непосредно пред квалификациските мечеви со националниот тим кои ги загубивме во Скопје против Полска и Австрија, Димитриевски имаше интервју за шпанската „Марка“ околу неговата иднина.

Слободен печат/Арбнора Мемети

Како што и самиот истакна дека тука е неговиот менаџер, има клуб, на крајот одлука ќе донесе кога ќе дојде моментот.

Како што известуваат руските медиуми, интерес за нашиот репрезентативен чувар на мрежата покажува екипата на Сочи.

Наредната натпреварувачка сезона 2019/2020 овој клуб ќе игра во најсилната руска фудбалска лига.

Прочитајте и...  Хувентуд и Димитријевиќ против Партизан, Уникс Казан, Венеција..!

Прочитај повеќе

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат

Кипарската Докса го промовираше Шишковски

Слободен печат