Tag : димитриевски

Вести Македонија

Професорите Димитриевски, Атанасов и Живковиќ ги бојкотираат утрешните избори за ректор на УКИМ

Слободен печат
Професорите Драги Димитриевски, Петар Атанасов и Вујица Живковиќ денеска соопштија дека и покрај поднесените кандидатури, нема да учествуваат на утрешните избори за ректорт на Универзитетот...
Вести Македонија

Чулев ја потврди кривичната за Димитриевски

Слободен печат
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев вечерва потврди дека е поднесена кривична пријава против кумановскиот градоначалник, Максим Димитриевски. Чулев за телевизијата 24 информира дека СВР Куманово...
Вести Македонија Слајдер

Димитриевски: Наодите на ДЗСИ се класичен монтиран случај

Слободен печат
Откако инспекцискиот надзор на ДЗСИ покажа прекршувања во Куманово и беше најавено дека градоначалникот Максим Димитриевски ќе треба да плати казна од 300 до 600...
Вести Македонија

Филипче: Констатирани пропусти во Куманово, наодот е предаден во МВР

Слободен печат
Во извештајот на Државниот здравствен и санитарен инспекторат беа нотирани голем број на пропусти во организирањето на прес-конференцијата на кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски, истакна на...
Вести Македонија Слајдер

Димитриевски: Бев со амбулантно возило да се тестирам во Биотек и во Жан Митрев

Мирослава Бурнс
Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски вечерва објави на Фејсбук дека се тестирал на приватно, има негативни резултати за коронавирус и дека поради тоа бара укинување...
Вести Македонија Слајдер

Димитриевски: Не дозволив да загрозам ничие здравје со моето однесување

Слободен печат
Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски во денешната објава на ФБ профилот, вели дека поради големиот број информации кои излегле во јавноста за како што вели, дека...
Вести Македонија

Кумановскиот градоначалник ќе добие ЕДЕН ДЕНАР оштета и извинување од ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат
Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски ќе добие еден денар оштета и извинување од ВМРО-ДПМНЕ и тогашниот претседател на општинскиот комитет за изнесени навреди и клевети за...
Спорт Фудбал

Интересна понуда од Шпанија за Димитриевски (ФОТО)

Слободен печат
Како што пренесува „estadiodeportivo“, екипата на Севиља ги посакува услугите нашиот чувар на мрежата Димитриевски кој моментно е член на Рајо Ваљекано. Со Рајо Ваљекано...
Спорт Фудбал

Димитриевски со понуда да се врати во „Ла Лига“

Слободен печат
Изворот вели дека Реал Бетис е во потрага по нов голман за наредната натпреварувачка сезона 2019/20 во шпанската „Ла Лига“. Меѓу опциите се наоѓа и...
Спорт Фудбал

Руски интерес за Столе Димитриевски

Слободен печат
Димитриевски со шпанскиот клуб има договор до 30 јуни 2022 година, но веднаш медиумите од Пиринеите шпекулираат негово заминување само поради фактот што следната сезона...