Tag : Сочи

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ниту сама не може да поверува дека поминала вака: Убавата Русинка паднала од мотор со брзина од 200 на час! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Руската бајкерка Ангелина, буквално имаше „повеќе среќа, отколку памет“ кога на брзина од 193 километри на час излетала од патот со својот моторцикл. Толкава брзина...
Вести Свет

Ердоган: Ќе разговарам со Путин за Сирија во Сочи

Слободен печат
Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека следната недела ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин за распоредување на силите на сириската Влада...
Останатo Спорт

Доминација на Мерцедес, Хамилтон најдобар во Сочи

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше денеска на трката за Големата награда на Русија и се доближи до освојување на шестата шампионска титула. Ова е...
Спорт Фудбал

Руски интерес за Столе Димитриевски

Слободен печат
Димитриевски со шпанскиот клуб има договор до 30 јуни 2022 година, но веднаш медиумите од Пиринеите шпекулираат негово заминување само поради фактот што следната сезона...
Свет

СТРАОТНА НЕСРЕЌА ВО СОЧИ: Дваесетина повредени во судар на автобуси

Горан Наумовски
Најмалку 26 патници се повредени во судар на два туристички автобуса во близина на руското одморалиште Сочи. По несреќата дури 23 лица се хоспитализирани, а...