Tag : Репрезентативец

Кошарка Спорт

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат
Мачван кој летово се пензионира, е пренесен во белградскста болница „Драгиша Мишовиќ“. „Ви благодарам на поддршката. Точно е дека сум хоспитализиран на болницата „Драгиша Мишовиќ“...
Спорт Фудбал

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат
Фудбалерот бил во друштво на координаторот за физичка подготовка и рехабилитација во српската репрезентација, Андреја Милутиновиќ кога утринава биле нападнати со нож и со електрошокер...
Спорт Фудбал

„Не можам повеќе“: Се самоуби поранешен српски репрезентативец!

Слободен печат
Поранешниот член на фудбалската репрезентација на Југославија, Миљан Мрдаковиќ (38), се самоубил во изнајмен стан во Белград, каде живеел со неговата девојка. Според весникот „Курир“,...
Останатo Спорт

Одбојкарскиот реперезентативец Ѓорѓиев следната сезона ќе игра во Полска

Слободен печат
Македонскиот одбојкарски репрезентативец Ѓорги Ѓоргиев во наредната сезона ќе настапува во силниот полски шампионат. Ѓорѓиев потпиша едногодишен договор со екипата на Алурон Вирту Завиерче. До...
Ракомет Спорт

Металург донесе екс српски репрезентативец

Слободен печат
Поранешниот српски ракометен репрезентативец, Момир Рниќ, и официјално е нов ракометар на Металург. Рниќ последните две сезони настапуваше во екипата на Пролетер Зрењанин која минатата...
Спорт Фудбал

Адеми: Динамо не повреди, сакаше да ни го земе заработеното пред кризата

Слободен печат
Во хрватската јавност по започнувањето на кризата со коронавирусот најголема прашина се подигна со одбивањето на фудбалерите на Динамо Загреб чиј капитен е токму Адеми,...
Ракомет Спорт

Танковски по трансферот во Еурофарм Пелистер: Ова е чекор напред во кариерата

Слободен печат
Марио Танковски викендов и официјално стана нов ракометар на Еурофарм Пелистер. Со ова е завршена приказната која започна минатата година, откако македонскиот репрезентативец и битолскиот...
Кошарка Спорт

Јакимовски роденденот го прослави во карантин во Торино

Слободен печат
Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Јакимовски, поради пандемијата на коронавирусот се наоѓа во карантин во Торино. Младиот кошаркар го прослави својот 19. роденден во Торино, во...
Ракомет Спорт

Даскалоски е новиот голман на Бутел Скопје

Искусниот чувар на мрежата, кој настапуваше и за Вардар, Ловќен, Пролет, Анкара и Темишвар, потпиша договор на две години со клубо и се надева на...
Еспресо Шоу биз

СЕ РАЗГОЛЕ поранешната тетовска невеста (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната сопруга на репрезентативецот на Швајцарија, Блерим Џемаили, кој потекнува од Тетово, повторно го привлече вниманието на „жолтиот печат“.   View this post on Instagram...