РОК-ЅВЕЗДАТА ЗА БРАКОТ И ЉУБОВТА: Никогаш нема да ме видите со љубовница

Рокерот Џон Бон Џови има едно мото кога е во прашање љубовта – на сцена е рок-ѕвезда, а дома е посветен сопруг и татко.

Тој е веќе 30 години во брак со неговата сопруга Доротеа со која има четири деца. Рокерот вели дека никогаш не зажалил што избрал приватно да биде сопруг, а не рок-ѕвезда.

Во 1989 година, тој се оженил со својата средношколска љубов во Лас Вегас. Многу обожавателки тогаш тагувале, но тоа не го поколебало во неговата одлука. Бон Џови и денеска е среќен со семејниот живот.

Неговите колеги, на негови години веќе се женеле и разведувале и по неколкупати.

„Тоа не е за мене. Го разбрав бракот и првиот пат“, одговара тој.

За својата сопруга вели дека таа е „лепилото“ што ги држи нешата на место. Иако многумина мислеле дека тој брак нема да потрае, Џон Бон Џови и Доротеа низ годините го докажаа токму спротивното.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат