Рохани: Техеран одговори и ќе продолжи да одговара за убиството на нашиот голем командант

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска изјави дека Техеран одговорил и ќе одговара на убиството на генералот Касим Сулејмани.

– Американците го убија нашиот голем командант. Ние одговоривме и ќе одговориме на тој терористички чин, посочи Рохани за државната телевизија по владината седница.

Командантот на Револуционерната гарда, Суллејмани загина при американски напад во Ирак во јануари годинава.

Прочитајте и...  Во последното деноноќие од Ковид-19 почина 24-годишно лице

Прочитај повеќе

Мицкоски: Заврши времето на политичари елитисти, ние ќе ги засукаме ракавите и ќе ја обновиме Македонија

Слободен печат

Мендух Тачи: Македонците ќе бидат обврзани да прифатат дводомен парламент и не правам договор со ДУИ

Слободен печат

Најмалку две жртви при уривање на зграда во Лагос

Слободен печат

Мандатот на Еулекс продолжен за една година

Слободен печат

Заев: Имаме земја призната од светот, ВМРО-ДПМНЕ може да учи од нас што е патриотизам

Слободен печат

Експлозија на бомба во Авганистан, загинаа шест цивили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

Слободен печат

Шахпаска од Велес: На 15 јули одиме напред по патот на напредокот

Слободен печат

ЗНМ, ССНМ и СЕММ ги осудуваат законите упатени кон новинарката Милевска

Слободен печат

Заврши протестот во Нови Сад, во Белград засега мирни демонстрации

Слободен печат

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Шекеринска: Идниот премиер ќе биде Заев кој има рекордна поддршка и кај Македонците и кај Албанците

Слободен печат