Ристоски останува селектор на Саудиска Арабија

После две успешни години како селектор на одбојкарската репрезентација на Саудиска Арабија, Жарко Ристоски одлучи да ја продолжи соработката.

Македонскиот стратег и во наредната сезона 2020/2021 ќе ги води најдобрите одбојкари на Саудиска Арабија.

– Благодарност до Саудиската одбојкарска федерација за одбојка за продолжената соработка и довербата што ја имаат во мене. Заедно до нови успеси – вели Ристоски.

Претходно беше селектор и на нашата најдобра репрезентација со која успеа двапати да стигне до финалето во Европската лига.

Прочитајте и...  „Дијамантот“ блеска во Наполи: Уште повисоки оценки за Елмас!

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат