РЕЧЕНИЦИ КОИ МОЖАТ ДА ГО ПОДОБРАТ СЕКСУАЛНИОТ ЖИВОТ: Дали често ги слушате од својот партнер?

Вашиот сексуален живот може да стане уште подобар, а важно е жената да се чувствува самоуверено и добро во своето тело.

Кој не сака комплименти? Според истражувањето објавено во магазинот Journal of Sex and Marital Therapy, постои одреден комплимент кој значително ќе го подобри сексуалниот живот.

Станува збор за позитивни пофалби поврзани за изгледот. И жените кои веќе се задоволни со изгледот на своето тело, признале дека сексуалниот живот прилично им се подобрил кога партнерот им давал комплименти во врска со изгледот.

Научниците велат дека позитивното мислење за телото и почитувањето на партнерот игра голема улога во врската и сексуалниот живот. Тоа значи: колку повеќе жената се чувства ценета во своето тело, толку е посреќна и посамоуверена.

Прочитајте и...  Викторија Бекам заведува на насловната на „Вог“: Голо рамо, подигнат фустан… (ФОТО)

Кај сексот првенствено станува збор за меѓусебна доверба, а кога жената ќе забележи дека му е привлечна на партнерот, тогаш расте и сексуалната страст, тврдат експертите.

Меѓутоа, комплиментот треба да биде искрен, бидејќи само тогаш може да делува.

Прочитај повеќе

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Слободен печат

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Слободен печат

Џеј Ло во најсексапилното деловно издание досега! (ФОТО)

Слободен печат

Заев во неформално издание и откри на јавноста која му е омилена песна! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

15 − 14 =

Прочитај повеќе

Хелена Роза може да биде горда на својата наследничка: Нејзината ќерка Кјара е „бомба“! (ФОТО)

Слободен печат

Викторија Бекам заведува на насловната на „Вог“: Голо рамо, подигнат фустан… (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Слободен печат

Кристијанo Роналдо ја плаќа својата девојка Џорџина! Откриено е и колку ѝ е платата!

Слободен печат

Моден хорор: Ова се најлошо облечените жени на доделувањето на „Брит“ наградите! (ФОТО)

Слободен печат

Цеца потврди дека семејството Ражнатовиќ нема да подготвува соба за приновата, а причината е многу интересна!

Слободен печат