Tag : често

Жена Магазин

Дали сте се запрашале: Зошто убавите жени често бираат помалку атрактивни мажи?

Слободен печат
Научниците тврдат дека убавите луѓе намерно избираат помалку атрактивни партнери со цел помалку да се трудат околу нив. Имено, оние кои се сметаат за поубави...
Еспресо Секс

Меѓу вас нешто не е во ред – Јасни знаци дека вашиот партнер е несреќен!

Слободен печат
Вашиот партнер се однесува чудно и имате чувство дека не е баш среќен како што знае да биде или пак некогаш бил. Се сомневате, но...
Здравје Магазин

4 знаци кои ќе ви покажат дека консумирате премногу сол

Слободен печат
Преголемиот внес на сол лошо влијае на здравјето на нашето срце и крвните садови, а една од последиците е и зголемен крвен притисок. Овие знаци...
Еспресо Секс

За мажите е познато дека на секс мислат постојано, а еве колку често мислат жените!

Слободен печат
Дури е познато и верувањето дека мажите помислуваат на секс на секои 7 секунди! Но, за овие „факти“ речиси и да не постојат цврсти докази....
Еспресо Секс

Колку често среќните луѓе водат љубов?

Слободен печат
Колку пати сте се запрашале колку често другите парови водат љубов и колку пати неделно имаат секс, а да не западнале во обична рутина? Еден...
Магазин Семејство

Колку често треба да ја перете постелнината?

Слободен печат
Не постои подобро чувство од легнување на чиста постелнина… но повеќе луѓе ќе признаат дека тоа не го прават доволно често… Експертите открија дека спиењето...
Здравје Магазин

Што му правите на телото кога често јадете виршли, колбаси и салами?

Слободен печат
Преработките од месо, како што се виршлите, колбасите или саламите, имаат многу кaлории, масти и сол. Со редовното консумирање (неколку пати неделно) вашиот организам го...
Здравје Магазин

Неколку причини кои сериозно ќе ве убедат често да употребувате цимет

Слободен печат
Откријте зоштo би требало да го вметнете циметот во вашата исхрана… Циметот е мало стебло со потекло од Јужна Африка, а може да се набави...
Магазин Семејство

Работи кои ги занемаруваме, а всушност треба често да ги чистиме

Слободен печат
Честопати ги занемаруваме, а на нив треба редовно да им се обрнува внимание. Бацилите се појавуваат на места кои често забораваме да ги исчистиме. Но,...
Еспресо Секс

РЕЧЕНИЦИ КОИ МОЖАТ ДА ГО ПОДОБРАТ СЕКСУАЛНИОТ ЖИВОТ: Дали често ги слушате од својот партнер?

Слободен печат
Вашиот сексуален живот може да стане уште подобар, а важно е жената да се чувствува самоуверено и добро во своето тело. Кој не сака комплименти?...