Ракометарите на Металург подготовките ги продолжуваат во Маврово

Екипата на Металург која во новата сезона влегува со големи амбиции, по еднонеделните тренинзи во Скопје, денеака замина за Маврово, каде ќе ја одработи третата фаза од подготовките за новата сезона.

Тимот предводен од тренерот Зоран Кастратовиќ во наредните десет дена во Маврово ќе работи на подобрување на кондицијата на ракометарите, а ќе се работи на воигрување и усовршување на напаѓачките и одбранбените формации.

По Маврово, ракометарите на Металург ќе започнат со контролните натпревари и ќе учествуваат на традиционалниот турнир во Струга.

Прочитајте и...  Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Прочитај повеќе

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат

Официјално: Јувентус го отпушти Сари

Слободен печат