Работнички го „положи“ израелскиот тест - Слободен печат

Работнички го „положи“ израелскиот тест

Стрелец на победничкиот погодок за Работнички беше Марио Станковски после асистенцијата на Бразилецот Јаго во 60. минута од средбата.

До крајот на мечот, „романтичарите“ имаа неколку добри шанси и за втор гол, но остана единствениот од страна на Станковски.

Наредниот контролен натпревар фудбалерите предводени од тренерот Влахо ќе го имаат на 24 јули со почеток од 18.30 часот, против уште еден израелски клуб, Хапоел Рамат Ган.

Во меѓувреме скопскиот прволигаш промовираше нови летни засилувања во пресрет на новата натпреварувачка сезона 2019/20.

По враќањето од Банско, договорен е и тест меч против екипата на Тиквеш на 3 август.

Прочитајте и...  МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Прочитај повеќе

Федерер спаси седум меч топки и обезбеди пласман во полуфиналето на Австралија Опен

Слободен печат

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 3 =

Прочитај повеќе

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат