Први мај неработен за сите граѓани – Слободен печат
ВестиМакедонија

Први мај неработен за сите граѓани

Први мај (среда), е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Истовремено, од Министерството на сите граѓани им го честитаат  Денот на трудот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close