23 C
Скопје

Првата ѕвезда во тимот на Тотенхем подготвена за финалето во ЛШ

Хари Кејн ќе биде подготвен за финалето на Лигата на шампиони против Ливерпул.

Според лондонскиот „Ивнинг стандард”, се очекува капитенот на Тотенхем целосно да се опорави од повредата на зглобот.

Кејн се повреди во април годинава на првиот натпревар од четврт-финалето на Лигата на шамиони против екипата на Манчестер сити.

Иако челниците на лондонскиот клуб првично стравуваа дека нивниот најдобар фудбалер пред време ќе ја заврши сезоната, сепак Кејн закрепна побрзо отколку што очекувале и ќе биде дел од финалето против Ливерпул кое на 1 јуни ќе се игра во Мадрид.

Поврзани вести

ВИДЕО: Манчестер јунајтед е „крал“ на пресврти во Премиер лигата!

Слободен печат

Струга Трим Лум го испрати Вардар во Втората лига

Слободен печат

Хамилтон на две победи од јубилеј, светскиот шампион ја освои и „Каталуња“

Слободен печат

Ова долго се чекаше, конечно ќе се игра првиот фудбалски меч пред полн стадион

Слободен печат

ВИДЕО: Супер гол на Андонова против Еспањол и го прослави во стилот на Роналдо!

Слободен печат

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Остави Коментар