17.8 C
Скопје

Провалници влегле во имотот на кралицата Елизабета

  • Непознат маж и девојка упаднале во имотот на кралицата Елизабета во Виндзор. Упадот се случил минатата недела, но таа вест дури сега е потврдена за британските медиуми.

Лицата кои се осомничени се на 31-годишна и 29-годишна возраст, а истите наводно, ги прескокнале оградите во кралската ложа, во близина на местото каде што кралицата ги шета своите кучиња и јава коњи, пишува „The Sun“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)


Во тоа време кралицата не била на имотот, а провалниците сепак на крајот биле уапсени веднаш до црквата и домот на синот на кралицата, принцот Ендру, кој во тоа време бил дома.

„Двојката шетала околу прекрасниот имот со часови, без никој да ги забележи, тоа е срамота“, велат извори блиски до кралицата.

Дури и пред тоа, обезбедувањето било дополнително подготвено, бидејќи неколку дена претходно, тие по грешка пуштиле непозната жена да влезе во имотот на кралицата.

Поврзани вести

Сопругата на Вил Смит сподели необјавена песна од Тупак по повод неговиот 50-ти роденден

Слободен Печат

Ведрана Рудан се разведува по триесет години брак: Короната покажа кој е мојот сопруг и во каква „среќа“ живеам

Слободен Печат

Рајан Рејнолд прозборе за борбата со анксиозноста: Мора да се дестигматизираат работите и да се разговара за менталното здравје

Слободен Печат

ВИДЕО: Запознајте ја пензионерката која има 8 деца и 90 внуци

Слободен Печат

„Ангелите на Викторија Сикрет заминуваат во минатото“: Тие повеќе не се „културолошки релевантни“

Слободен Печат

Гвен Стефани и Блејк Шелтон со нетрпение ја очекуваат својата венчавка ова лето

Слободен Печат

Остави Коментар