• Виндзор

Принцот Хари пристигнал во Лондон за откривањето на споменикот на принцезата Дијана

Принцот Хари, кој живее во САД, пристигнал во Лондон за да присуствува на церемонијата на откривање на споменикот на неговата покојна мајка, принцезата Дијана, пишува „The News“. Неговата сопруга Меган Маркл останала во САД со нивните деца.   View this post on Instagram   A post shared by Archewell by Harry and Meghan (@archewell_hm) Се …

Принцот Хари пристигнал во Лондон за откривањето на споменикот на принцезата Дијана Read More »