Приведени двајца охриѓани, ги нападнале децата и сопругите

Profimedia семејно насилство
Партнерско насилство. / Фото: Profimedia

Охридската полиција евидентира два случаи на семејно насилство во текот на вчерашниот ден, при што лишени од слобода се двајца охриѓани во два одвоени случаи.

Во првиот случај уапсен е Д.Т.(38) кој во семејниот дом физички го нападнал малолетниот син, упатил закани кон сопругата и оштетил дел од покуќнината.

Вториот случај е регистриран во попладневните часови кога е уапсен И.К.(56) од Охрид кој претходно, во семјниот дом физички ги нападнал сопругата и нивната ќерка.

Од СВР Охрид информираат дека против двајцата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Семејно насилство во гостиварско, сопругот со дрвен предмет ѝ се нафрлил на сопругата

Видео на денот