Прекрасната Каја Гербер потврди дека „тута“ фризурата е повторно во мода! (ФОТО)

Веруваме дека многу од вас ќе се согласат дека нема полоша фризура од така наречената „тута“ која беше популарна во деведесетите.

Но, изгледа со тоа не се согласуваат славните убавици кои пробуваат да ја вратат во мода. Откако на неа се одлучи Шерлиз Терон, на која изненадувачки добро и стои, сега оваа „омразена“ фризура ја испроба и ќерката на Синди Крафорд, манекенката Каја Гербер.

Каја со „тута“ фризурата позираше за едиторијалот на американскиот Вог во кој се претставени натпреварувачите за нивната награда во соработка со Aмериканскиот моден совет (CFDA).

Убавата манекенка на фотографијата има екстремна варијанта на омразената фризура со избричен долен дел и исто така изненадувачки добро и стои, посебно во комбинација со хипнотизирачкиот фустан кој е со потпис на еден од натпреварувачите, Кристофер Џон Роџерс.

Сепак, со оглед на тоа што е во прашање моден едиторијал, најверојатно се работи за перика, а Каја не се пофали со новата фризура ни на својот Инстаграм. Но, што и да е случајот, веруваме дека поради неа (секако и Шерлиз), многумина ќе го променат мислењето за „тута“ фризурата и не би не изненадило доколку повторно стане тренд.

Кое е вашето мислење за оваа фризура?

Прочитајте и...  Пејачката Лизо планира да „заплива“ во модните води!

Прочитај повеќе

БИДИ ДАМА, РЕКОА: Го гледавте ли најпопуларното видео во моментов? (ВИДЕО)

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Слободен печат

Адел откри кога ќе објави нов албум! (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Ванеса Брајант поднесе тужба против компанијата која е сопственик на хеликоптерот во кој загинаа Коби и Џиџи!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бела торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Џесика Алба и нејзината ќерка изгледаат како близначки! (ФОТО)

Слободен печат

Кристијано Роналдо ги разнежни фановите на Инстаграм со фотка со децата (ФОТО)

Слободен печат

Навики кои ги уништуваат клетките на нашиот мозок: Престанете со внесување премногу шеќер во организмот!

Слободен печат

Пред пет години ме сретна мене и не зажали: Мартин од „Некст тајм“ денеска има добра причина за славење! (ФОТО)

Слободен печат

Физичката активност која на најдобар можен начин чува од сезонски вируси, еве и зошто

Слободен печат