Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Поранешниот капитен на репрезентацијата на Србија, Милан Мачван е позитивен на коронавирус.

Мачван кој летово се пензионира, е пренесен во белградскста болница „Драгиша Мишовиќ“.

„Ви благодарам на поддршката. Точно е дека сум хоспитализиран на болницата „Драгиша Мишовиќ“ каде ја добивам потребната нега и грижа. На заразени и болни им посакувам брзо опоравување, а на останатите да слушаат и читаат што се пишува или препорачуива и да се чуваат“, напиша Мачван на својот Твитер профил.

Милан Мачван е уште еден во низата на српски спортисти кој е позиитивен на коронавирус, а меѓу нив се или беа Новак Ѓоковиќ, Никола Јокиќ, фудбалерите на Црвена звезда, Виктор Троицки, Никола Јанковиќ, селекторот на ватерполо репрезентацијата…

Прочитајте и...  Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше...! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат

2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Слободен печат

После Берлин и Њујорк, откажан маратонот и во Париз!

Слободен печат

Антиќ и Гечевски во работна посета на турската кошаркарска федерација

Слободен печат

Играчот на Јувентус Кулушевски на одмор во Охрид (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалер на Барселона има коронавирус

Слободен печат

ЛШ: Дали Аталанта ќе го расипе роденденот на ПСЖ?

Слободен печат

Глигоров: Се враќам во клубот кој сезонава ја брка титулата!

Слободен печат

Која екипа има најголеми шанси да ја освои Лига Европа? (ФОТО)

Слободен печат

Стартува струшкиот турнир со дербито Еурофарм Пелистер-Металург

Слободен печат

Дончиќ во сенка на одличниот Лилард, Портланд во борба за плеј-оф! (ВИДЕО)

Слободен печат