Пожарот во Хуавеј го доби својот епилог: Пронајдени телата на три лица, пожарот „волшебно“ избил во истражувачкиот дел

Телата на три лица се пронајдени по пожарот кој изби денеска во објект кој припаѓа на кинескиот технолошки гигант Хуавеј во градот Донгуан, соопштиле локалните власти.

Тие претходно наведоа дека немало настрадани во пожарот.

Пожарот ја зафати челичната конструкција на зграда во изградба, која се наоѓа во близина на истражувачката лабораторија на Хуавеј, која не била користена во моментот кога се случил инцидентот, наведоа локалните власти.

Пожарникарите го изгаснале пожарот.

Кинеските државни медиуми пренесоа дека пожарот избил во истражувачката лабораторија Хуавеј. Хуавеј не одговори на прашањата од медиумите.

Голем пожар во едно од седиштата на „Хуавеј“: Гори лабораторијата за истражување на 5Г антените (ВИДЕО)

Прочитајте и...  Пратениците на 27 октомври ќе расправаат за Законот за заштита од заразни болести и ребалансот на буџетот

Поврзани вести

Иран демантира дека се меша во изборите во САД

Илинка Иљоска

Конфекција во Ресен е ново жариште на коронавирус, петнаесет вработени се заразени

Слободен печат

Просечната нето плата за август изнесува 27.535 денари

Слободен печат

Три пациенти заразени со коронавирус синоќа починаа во велешката болница

Слободен печат

МЖСП: Во тек се три јавни набавки за обновување на пречистителната станица во „Југохром”

Слободен печат

Верските лидери апелираат: Верниците да ги почитуваат сите пропишани мерки

Слободен печат

Остави Коментар